Zanim zadzwonisz lub napiszesz

Częste pytania


Interesuje Cię szycie sukni w mojej pracowni? Chcesz zapytać o szycie sukien ślubnych mojego lub Twojego pomysłu, ceny, terminy, czas trwania, przymiarek, wybór tkanin, koronek i innych dodatków? Zapoznaj się z odpowiedziami na najważniejsze pytania. Zapewne znajdziesz większość interesujących Cię odpowiedzi.

JEŚLI tak się nie stanie, to koniecznie do mnie napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W pracowni w czasie sezonu ślubnego jestem bardzo zajęta, przez telefon nie będę w stanie na bieżąco wszystkiego Ci wyjaśnić. Umówimy się na spokojną rozmowę jeszcze tego samego lub następnego dnia.


JESTEM ZAINTERESOWANA SZYCIEM SUKNI NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE. OD CZEGO POWINNAM ZACZĄĆ?

Dobrze jest, gdy przed pierwszym spotkaniem wyślesz mi mailem swoje inspiracje. Mogą to być zdjęcia sukni jakie Ci się podobają, możesz także załączyć własne szkice, opisy detali i charakteru sukni. Możesz też opisać jakie są Twoje odczucia związane z suknią. To wszystko pomoże mi zorientować się w Twojej estetyce. Opisz mi proszę swoje oczekiwania najdokładniej jak potrafisz. Bardzo proszę, abyś sprecyzowała swój budżet jakim chcesz dysponować przy tworzeniu sukni. To pomoże mi w dobraniu tkanin, koronek i dodatków. Nie znaczy to, że dobiorę Ci jakieś tańsze lub gorszej jakości. Wskazanie budżetu pozwala mi ustalić ich ilość i rodzaj. aby docelowo uzyskać oczekiwany przez Ciebie efekt.

Efekt lekkiej spódnicy tiulowej w kształcie literki A, można uzyskać w różny sposób. To nie musi być efekt uzyskany przez ilość warstw tiulu. Wystarczy dobrać odpowiednio sztywna bazę spódnicy pod mniejszą ilość tiulu i lekka, zwiewna spódnica gotowa.

Każda suknia, mimo, że może wydawać się podobna do wcześniej przeze mnie już wykonanej, może być uszyta w inny, sposób, przez co jej cena końcowa też będzie inna.

Na podstawie uzyskanych od Ciebie informacji przygotuję i wyślę Ci wstępną kalkulację. Jeśli moja propozycja zainteresuje Cię możemy ustalać termin spotkania.

JAK WYGLĄDA NASZE PIERWSZE SPOTKANIE I SPOTKANIA I NASTĘPNE?

Gdy przychodzisz na pierwszą rozmowę mniej więcej już się orientuję czego szukasz, o czym marzysz. Wszystko jeszcze raz omawiamy: fason sukni, jej charakter, dopasowanie, sposób wykonania i wykończenia. Razem z Tobą dobieram najlepsze tkaniny i dodatki. Wiele tkanin i koronek znajdziesz w mojej pracowni, a jeśli ich tam nie będzie, to jestem w stanie znaleźć je w najlepszych hurtowniach ślubnych w Polsce i Europie.

Na spotkaniu podpisujemy umowę, w której znajdą się nasze ustalenia. Aby ustalenia stały się ważne, musisz wpłacić zaliczkę. Najczęściej jest to 20% wartości sukni. Pozostała kwota będzie podzielona na dwie części, z czego ostatnią wpłacasz w dniu odbioru sukni.

Po wpłaceniu zaliczki, pozostaje Ci już tylko czekanie na pierwszą przymiarkę, w trakcie której zmierzysz przygotowany prototyp Twojej sukni.

Co to jest prototyp sukni ślubnej?

Prototyp to nic innego jak suknia ślubna przygotowana zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami. Suknia ta powstaje z moich tkanin zastępczych, zbliżonych układaniem i wyglądem do Twoich. Gdy przychodzisz na pierwszą przymiarkę mierzysz suknię z kilku oddzielnych elementów. Dzięki temu jeśli jakieś rozwiązanie okazuje się nie dość dobre, można je łatwo zmienić. Dzieje się to już na tej przymiarce. Każde kolejne spotkanie pozwala na dalsze dopasowanie elementów i w końcu suknia zostaje połączona w całość i skończona. Zazwyczaj kreacja jest gotowa po czterech spotkaniach. Jak już wiesz przymiarki wyliczam co dwa tygodnie.

Co dzieje się na przymiarkach?

Pierwsza przymiarka ...to mierzenie prototypu. W tym momencie możesz dokonać pewnych zmian. Możemy dodać lub odjąć jedną z warstw, zmienić głębokość dekoltów, fason i dopasowanie spódnicy, sposób ułożenia aplikacji itp. Na tym spotkaniu układ aplikacji, to tylko wstępna propozycja. Układam je dokładniej na drugą przymiarkę, gdy już wiem jaki układ spodoba Ci się najbardziej.

Pierwsza przymiarka to jest dobry moment na zmiany takie jak kolor i sztywność podszewki, decyzje, czy tren ma być odpinany, czy ma zostać wydłużeniem tyłu sukni.

Druga przymiarka. Na tym spotkaniu Twoja góra i dół sukni mają odpowiednie kształty i dopasowanie o jakie nam chodziło. Nadal nie są jeszcze ze sobą połączone na stałe. A to dlatego, że jeśli jednak okazałoby się, że jeszcze nie jest tak idealnie, łatwo będzie mi to skorygować. Na drugim spotkaniu pracujemy nad zdobieniami, typu układ aplikacji na górnej i dolnej części sukni. Sprawdzamy podkroje paszek, dekoltów, dopasowanie w talii. To moment, aby zdecydować co ewentualnie z rękawkiem. Ma być, czy nie?

Trzecia przymiarka. Górna i dolna część sukni są już ze sobą połączone. Zdobienia wykończone i na swoich miejscach. Pozostało już suknię zamknąć środkiem tyłu. Obejrzeć dokładnie każde miejsce i sposób układania, przylegania, dopasowania. Uzupełnić brakujące miejsca aplikacjami itp.

Czwarta przymiarka. Na tej przymiarce suknia będzie miała wyrównany dół. Ważne, aby zrobić to możliwie najpóźniej szczególnie przy spódnicach z szyfonu lub muślinu. Wszystkie skosy w warstwach z tych właśnie tkanin są już wyciągnięte i po podwinięciu suknia będzie równa dołem. Będzie to ładnie wyglądało.

Ostatnie oględziny i pozostaje nam umówić się na odbiór sukni. Odbiór może być tego lub następnego dnia, po suknię możesz też przyjechać tuż przed ślubem. Ja jednak polecam odebrać ją najpóźniej 7 dni przed ślubem. Będziesz przez ten ostatni tydzień już bardzo zajęta.

Odbiór sukni: Dwa tygodnie przed uroczystością lub wg ustaleń indywidualnych.

Podstawowe koszty wykonania sukni ślubnej: Projekt, szycie prototypu, przymiarki i szycie docelowe : 2460 zł z VAT 23%. Zakup tkanin, koronek, dodatków: 700 zł – 1000 zł z VAT 23 % i więcej. Duże zmiany w projekcie wiążą się z dopłatą.

KIEDY ZAMÓWIĆ SUKNIĘ ŚLUBNĄ?

Jeśli jesteś zdecydowana na zamówienie sukni według własnego projektu lub inspiracji, polecam zarezerwowanie terminu nawet rok przed ślubem. Wówczas można liczyć na to, że suknia zostanie wykonana na dwa tygodnie przed ślubem. Samo szycie nie zajmuje tyle czasu, ale muszę rozpisać plan pracy pracowni na cały bieżący sezon ślubny, w taki sposób, by praca i projektowanie przebiegało w pracowni płynnie i bez zakłóceń. Dlatego muszę wiedzieć wcześniej ile zamówień możemy przyjąć i w jakim czasie.

JAK DŁUGO SZYJE SIĘ SUKNIĘ ŚLUBNĄ WG WŁASNEGO PROJEKTU?

Zazwyczaj czas na wykonanie sukni zamyka się w 2 lub 3 miesiącach. Spotykamy się co dwa tygodnie. Ilość spotkań uzależniona jest od skomplikowania i trudności wykonania sukni. Zazwyczaj są to 3 lub 5 spotkań.

KIEDY SUKNIA JEST GOTOWA?

Suknia gotowa jest dwa tygodnie przed ślubem. Dzięki temu unikamy sytuacji, że suknię trzeba dodatkowo dopasować.

Czy można uszyć suknię w krótszym terminie?.

Jest to jak najbardziej możliwe, ale muszę wiedzieć o tym od 6 do 12 miesięcy wcześniej. Każdy z etapów szycia sukni wymaga od jednego do dwóch dni pracy jednej lub dwóch krawcowych. Suknię ślubną możemy więc wykonać od 6 do 10 dni roboczych (w soboty nie zawsze pracujemy). Ważne w takiej sytuacji, abyś była dla nas dyspozycyjna i przychodziła na przymiarki zazwyczaj co dwa dni. Najczęściej potrzebna jesteś od 3 do 5 razy.

Taką opcję często wykorzystują Panie, które spodziewają się narodzin swojej pociechy. Pracujemy nad suknią w momencie, gdy ich sylwetka wróciła do normy, w jak największym stopniu.

JEŚLI BRAK JUŻ WOLNYCH TERMINÓW, CZY MOGĘ JEDNAK ZAMÓWIĆ SUKNIĘ NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE?

Gdy suknia nie może zostać wykonana i odebrana dwa tygodnie przed ślubem (brak terminów lub inne powody), może zostać uszyta wcześniej (3 do 6 miesięcy przed uroczystością). Ok. 2 tygodnie przed ślubem suknię się “sprawdza” dodatkowo, czy nadal leży idealnie. Suknia na ten czas może pozostać w pracowni. Gdy zbliża się data Twojego ślubu, suknię przymierzasz ostatni raz i ewentualnie dodatkowo ją dopasowujemy. Jeśli planujesz schudnąć i masz jakąś drakońską dietę, wówczas lepiej szyć bliżej ślubu, a jeśli w miarę trzymasz wagę, to możemy szyć wcześniej.