Pierwsza przymiarka

Najważniejsze spotkanie


Gdy przychodzisz na pierwszą rozmowę mniej więcej już się orientuję czego szukasz, o czym marzysz. Wszystko jeszcze raz omawiamy: fason sukni, jej charakter, dopasowanie, sposób wykonania i wykończenia. Razem z Tobą dobieram najlepsze tkaniny i dodatki. Wiele tkanin i koronek znajdziesz w mojej pracowni, a jeśli ich tam nie będzie, to jestem w stanie znaleźć je w najlepszych hurtowniach ślubnych w Polsce i Europie.

Na spotkaniu podpisujemy umowę, w której znajda się nasze ustalenia. Aby ustalenia stały się ważne, musisz już tylko wpłacić zaliczkę. Najczęciej jest to 20% wartości sukni. Pozostała kwota będzie podzielona na dwie części, z czego ostatnią wpłacasz w dniu odbioru sukni. Po wpłaceniu zaliczki, pozostaje Ci już tylko czekanie na pierwszą przymiarkę i mierzenie na niej przygotowanego prototypu Twojej sukni.

Jak powstaje projekt sukni
na indywidualne zamówienie?


Dobrze jest, gdy przed pierwszym spotkaniem wyślesz mi mailem swoje inspiracje. Mogą to być zdjęcia sukni jakie Ci się podobają, możesz także załączyć własne szkice, opisy detali i charakteru sukni. Możesz tez opisać jakie są Twoje odczucia związane z suknią. To wszystko pomaga mi zorientować się w Twojej estetyce. Opisz swoje oczekiwania, sprecyzuj swój budżet jakim chcesz dysponować. To wskaże mi jak dobrać tkaniny, koronki i dodatki. Przede wszystkim pozwoli mi ustalić ich ilość.

Na podstawie tych informacji będę wiedziała jaki wybrać sposób wykonania i wykończenia sukni. Efekt spódnicy tiulowej w kształcie literki A, można uzyskać w różny sposób. To nie musi być efekt uzyskany przez ilość warstw tiulu. Mniejsza ilość tiulu inne koszty.... Każda suknia, mimo, że może wydawać się podobna do wcześniej przeze mnie wykonanej, może być uszyta w inny sposób. Może to być sposób bardziej pracochłonny.

Każda kobieta ma inną figurę i inne oczekiwania dlatego z pozoru ta sama suknia musi być wykonana inaczej. Na podstawie uzyskanych od Ciebie informacji przygotuję i wysyłam Ci wstępną kalkulację. Jeśli moja propozycja zainteresuje Cię, możemy ustalić termin spotkania.
Co to jest prototyp sukni ślubnej?Prototyp to nic innego jak suknia ślubna przygotowana zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami. Suknia ta powstaje z moich tkanin zastępczych, zbliżonych układaniem i wyglądem do Twoich. Gdy przychodzisz na pierwszą przymiarkę mierzysz suknie z kilku oddzielnych elementów. Dzięki temu jeśli jakieś rozwiązanie okazuje się nie dość dobre, można je łatwo zmienić.

Dzieje się to już na tej przymiarce. Każde kolejne spotkanie pozwala na dalsze dopasowanie elementów i w końcu suknia zostaje połączona w całość i skończona. Zazwyczaj kreacja jest gotowa po czterech spotkaniach. Jak już wiesz przymiarki wyliczam co dwa tygodnie.
Co dzieje się na przymiarkach?

Pierwsza przymiarka

... to mierzenie prototypu. W tym momencie możesz dokonać pewnych zmian. Możemy dodać lub odjąć jedną z warstw. Zmienić głębokość dekoltów, fason i dopasowanie spódnicy, sposób ułożenia aplikacji itp. Na tym spotkaniu układ aplikacji, to tylko wstępna propozycja. Układam je dokładniej na druga przymiarkę, gdy już wiem jaki układ spodoba Ci się najbardziej. Pierwsza przymiarka to jest dobry moment na zmiany takie jak kolor i sztywność podszewki, decyzje, czy tren ma być odpinany, czy ma zostać wydłużeniem tyłu sukni.

Druga przymiarka

Na tym spotkaniu Twoja góra i dół sukni mają odpowiednie kształty i dopasowanie o jakie nam chodziło. Nadal nie są jeszcze ze sobą połączone na stałe. A to dlatego, że jeśli jednak okazałoby się, że jeszcze nie jest tak idealnie, łatwo będzie mi to skorygować. Na drugim spotkaniu pracujemy nad zdobieniami, typu układ aplikacji na górnej i dolnej części sukni. Sprawdzamy podkroje paszek, dekoltów, dopasowanie w talii. To moment, aby zdecydować co ewentualnie z rękawkiem. Ma być, czy nie?

Trzecia przymiarka

Górna i dolna część sukni jest już ze sobą połączone. Zdobienia na swoich miejscach i wykończone. Pozostało już suknię zamknąć środkiem tyłu. Obejrzeć dokładnie każde miejsce i sposób układania, przylegania, dopasowania. Uzupełnić brakujące miejsca aplikacjami itp.

Czwarta przymiarka

Na tej przymiarce suknia będzie miała wyrównany do. Ważne, aby zrobić to możliwie najpóźniej szczególnie przy spódnicach z szyfonu lub muślinu. Wszystkie skosy w warstwach z tych właśnie tkanin są już wyciągnięte i po podwinięciu suknia będzie równa dołem. Będzie to ładnie wyglądało. Ostatnie oględziny i pozostaje nam umówić się na odbiór sukni. Odbiór może być tego samego dnia lub na drugi dzień. Po suknię możesz tez przyjechać kilka dni przed ślubem, polecam jednak przyjechać 7 dni przed ślubem. Będziesz przez ten ostatni tydzień bardzo już zajęta.Podstawowe koszty wykonania sukni ślubnej

Projekt, szycie prototypu, przymiarki i szycie docelowe : 2460 zł z VAT 23%.
Zakup tkanin, koronek, dodatków: 700 zł – 1000 zł z VAT 23 % i więcej.

Duże zmiany w projekcie wiążą się z dopłatą.